Ремонт з 0 Фасад Утеплювати будинок з дерева будемо? Чи ні?

Утеплювати будинок з дерева будемо? Чи ні?

Діючі в даний час БНіП ускладнили життя будівельникам і власникам будинків, підвищивши з 2000 року вимоги до теплопровідності стін.
Якщо їх виконувати, то товщина зовнішніх стін з оциліндрованих колод повинна бути більш 450-500 мм, а з бруса не менше 400 мм. Рідкісний бюджет витримає ці умови і вже зовсім не для масового малоповерхового будівництва будинків, суцільні дерев’яні стіни.

Отже, виконуємо БНіП або ігноруємо?

Звичайно, у власному дерев’яному будинку для себе улюбленого можна проігнорувати вимоги будівельних норм. Знаючи, що бюджет на довгі роки дозволить витримати зростання витрат на погоду в будинку, можна звести будинок з колод близько 300 мм в діаметрі або бруса до 250 мм.

Отриману красу потрібно обігрівати. Навіть якщо поруч газова магістраль, рік від року ціна тепла буде дорожчати. Може бути, залишити дерево всередині, а зовні утеплитися? Романтика і клімат дерев’яного будинку для себе залишиться, а витрати істотно скоротяться в будь-якому випадку, є поруч газова магістраль чи ні її.

Що пропонують сучасні технології для утеплення будинку

Найбільш поширений спосіб утеплення приміщень для збереження тепла застосовується в місті при будь-якому будівництві. Всі бачили обшиті стіни торговельних центрів мінеральною ватою – це і є основне для методу «вентильований фасад». Головне зло при утепленні – виникнення конденсату між утеплювачем і стіною. Для дерев’яних стін це особливо сумно, якщо не зробити навісний фасад, що дозволяє повітряному зазору відносити конденсат в атмосферу.

На стіну з дерев’яної колоди або бруса, обробленого природно для запобігання від гниття, накладається шар мінеральної вати, товщина якого залежить від місця будівництва (в наших місцях не більше 100 мм), потім закріплюється навісний фасад. Прикраса фасаду, справа смаку господаря. За солідніше виглядає фасад з облицювальної цегли, або, покривши фасад плитами (ЦСП, фіброцементной, будь-який) можна зобразити і фарбування, і штукатурку, і цегляну кладку. Ошатно виглядає фасад, оздоблений імітацією дерев’яного бруса, а самий бюджетний варіант – вініловий сайдинг, ще й простоїть довгі роки і виглядати буде як новий завжди.

Вигоди нових технологій для дерев’яних будинків.

Як вже говорилося вище турбота щодо збереження тепла принесе реальне зниження поточних витрат на обігрів і капітальних витрат на будівництво будинку, так як дозволяє використовувати колоду або брус меншого діаметру. Дерев’яні стіни вкриті від всіх змін атмосфери навісним фасадом і закутаний від коливань температури шаром утеплювача. При такому ставленні колоди або брус прослужать набагато довше, ніж при відкритій усім вітрам стіні.

Ще один плюс укладений в тому, що фасад створює вентиляційний потік, який відносить водяні пари, а це означає, що деревину можна не обробляти захисними засобами від гниття так інтенсивно. Екологія всередині будинку буде в порядку, повітря буде чистішим і мікроклімат комфортніше. Навісний фасад дає можливість, і поекспериментувати з обробкою, поміняти зовнішній вигляд будинку, не порушуючи його цілісності. Побудовані за такими проектами будинку дозволяють отримати за приємну ціну дерев’яний будинок хорошої якості.

Related Post

Котеджі з газобетону: будуємо якісноКотеджі з газобетону: будуємо якісно

Газобетон – матеріал, який має і прихильників, і противників. Але коли мова заходить про проектах котеджів , орієнтованих на постійне проживання, то, перебравши різні варіанти стінових матеріалів – від простих

Проекти будинків з колод: ближче до природиПроекти будинків з колод: ближче до природи

Попри всю різноманітність сучасних будівельних технологій, проекти будинків з колоди залишаються незмінно популярними. Ще б пак, адже дерево – найдавніший будівельний матеріал, що володіє унікальними властивостями. Напевно, немає сенсу зайвий