Ремонт з 0 Штукатурка Штукатурка для стін ванної кімнати

Штукатурка для стін ванної кімнати

Ванна кімната – особливе приміщення у будинку, де простежується досить високий коефіцієнт вологості. Про це слід пам’ятати в той момент, коли йдеться про ремонт. Не тільки досвідчені майстри, але і багато новачків знають про те, що плиткове покриття у ванній кімнаті – оптимальне рішення.

Перед тим, як укладати плитку на стіни та підлогу ванної кімнати, потрібно провести ряд підготовчих заходів, одним з яких є нанесення штукатурки на стіну. Її основне завдання – створити у приміщення рівні стіни, стійко переносити різкі температурні перепади, вогкість та вплив пари.

Цементна суміш

Для того, щоб стіни стали рівнішими, використовується штукатурка із цементу. Штукатурні суміші відрізняються високою стійкістю до високих температур та дії вологи. Варто відповідально підійти до питання підбору будівельної сировини для розчину цементу. У разі неправильно замішаного складу можу виникнути складнощі не тільки у процесі роботи, а й згодом. Для тих, хто не впевнений у своїх знаннях та навичках, у магазинах пропонується готова суха суміш. Достатньо лише дотримати необхідні для приготування пропорції, залежно від того, в яких умовах буде використовуватись штукатурка. Крім того, необхідно провести спеціалізовану підготовку піску з додаванням модифікаторів. Це дозволить приховати деякі мінуси цементної суміші.

Купуючи готову суміш, необхідно простежити, щоб на упаковці було написано, що вона придатна для роботи в приміщеннях з високим рівнем вологості.

Застосування цементної штукатурки під плитку у ванній кімнаті має не тільки позитивні сторони, а й низку недоліків:

  • Час висихання. Штукатурна суміш на цементній базі відрізняється тривалим часом висихання: потрібно близько 4 тижнів, щоб продовжити ремонтні роботи. Готова суміш сохне близько тижня, залежно від того, як шар товщини був нанесений.
  • Поява тріщин. Основний мінус цементної штукатурки. Після просихання цемент сідає, особливо це помітно у тих приміщеннях, де трапляються різкі температурні перепади та спостерігається підвищена вологість. Такі процеси стають причинами появи тріщин на стінах. Нерівномірне висихання нанесеної суміші або вплив на неї нагрівальними приладами може стати причиною появи тріщин.

Гіпсова суміш

Гіпсова штукатурка – не вдалий матеріал для використання у ванній кімнаті. Як відомо, гіпс здатний поглинати воду, що не дуже добре позначиться на стані стін у тому приміщенні, де завжди волого. Однак, у деяких випадках, якщо цього вимагає дизайнерське рішення або необхідно заощадити час, можна використовувати гіпс замість цементної суміші.

Основна перевага гіпсової суміші перед штукатуркою із цементу – це можливість скоротити тривалість ремонтних робіт. Лише кілька годин потрібно гіпсової суміші, щоб затвердіти і висохнути. Слід звернути на це особливу увагу при приготуванні розчину: рекомендується заготовляти малі порції.

Для того, щоб гіпсова штукатурка, нанесена на стіни ванної кімнати, служила довго, потрібно дотримуватися декількох простих правил:

  • Товщина шару, нанесеного на стіну, повинна перевищувати 2 див.
  • Поверхня стін, на яких вже висохла гіпсова суміш, повинна бути прогрунтована спеціалізованим водовідштовхувальним складом.

Вапняна суміш

Вапняна штукатурка – суміш, яка теж варта уваги. Досить затребувана та приваблива за ціною, вона не вважається відповідним варіантом для нанесення у ванній кімнаті. Відомо, що вапно досить добре вбирає вологу, після чого просто відвалюється від стіни.

Сфера застосування штукатурної суміші

Перед тим, як прийняти остаточне рішення і зрозуміти, який тип штукатурки підійде певному приміщенню, слід заздалегідь вирішити, яке декоративне оздоблення стін буде використовуватися в даній ванній кімнаті.

Високою популярністю відрізняється керамічна плитка, за допомогою якої можна декорувати постійно вологе приміщення. Крім того, вона не вимагає особливого догляду та представлена у багатьох колірних рішеннях. Однак використання плитки вимагає від стін певної підготовки. Високий рівень міцності штукатурки нанесеної на стіни. Це з тяжкістю оздоблювального матеріалу. У разі недбалого ставлення до цього правила, плитка відпаде від стіни разом з нанесеною під неї штукатурною сумішшю. Крім того, плитка – відмінний варіант приховати тріщини на стяжці.

Якщо прийнято рішення нанести на ванну стіну фарбу або декоративну штукатурку, тріщини на цементному покритті можуть зіпсувати весь красивий вид оздоблювального покриття. Варто зважити, що тріщини з’являються не відразу.

Крім того, цементна штукатурка – досить грубий матеріал для нанесення такого оздоблення як фарба або шпалери, а тому вимагатиме шпаклювання гіпсовим розчином перед початком оздоблювальних робіт.

Можна використовувати таке покриття, як сітка зі скловолокна. Хоча, можна не вдаватися до додаткових рішень, а просто використовувати гіпсову суміш для покриття стін, яка плюс до всього подбає про додаткову вентиляцію ванної кімнати.

Related Post

Штукатурка під плитку у ЛьвовіШтукатурка під плитку у Львові

Наша компанія готова виконати будь-які види штукатурних робіт, у тому числі штукатурку стін та стель під плитку. Гарантуємо якість, стислі терміни та розумну вартість чорнової обробки об’єктів будь-якого масштабу та

Штукатурна сітка: види та застосуванняШтукатурна сітка: види та застосування

При виконанні будівельно-ремонтних робіт усередині приміщень на стиках основ із різних матеріалів, швах, тріщинах для забезпечення міцності та довговічності чорнового оздоблення потрібне застосування штукатурної сітки. В інших випадках, наприклад, на