Ремонт з 0 Покрівля П’ять запитань до трьох покрівель

П’ять запитань до трьох покрівель

Натуральна, м’яка або металева черепиця – що вибрати? Задамо трьом популярним покрівельним матеріалами одні і ті ж актуальні питання. Перший: чи достатньо покрівля безшумна? Другий: наскільки вона міцна? Третій: стійка чи до вітру? Четвертий: чи не має обмежень вибір форм і колірних рішень? І нарешті, п’ятий – про ціну.

У кожному готовому проекті котеджу закладений певний матеріал для покрівлі. Оцінюючи переваги і недоліки тієї чи іншої покрівлі, майбутній домовласник керується своїми індивідуальними пріоритетами. Однак є кілька універсальних питань, якими, ймовірно, здасться всякий, незалежно від стильових переваг і технологічної “підкованість”. Так, при виборі, швидше за все, покупця зацікавить, безшумна та чи інша покрівля, наскільки вона міцна і стійка до вітру, чи достатній асортимент форм і колірних рішень, а також прийнятна ціна. Подивимося, як дадуть відповідь на ці питання три найпопулярніших в заміському житловому будівництві типу покрівель: натуральна черепиця, гнучка і металочерепиця.

натуральна черепиця

Під словами «натуральна черепиця» ми зазвичай розуміємо і керамічну, і песчаноцементную черепицю. Завдяки природному походженню, штучному принципом виготовлення і укладання, схожості фізичних властивостей цих покрівельних матеріалів правомірно говорити про них як про один загальному класі.

Отже, перше питання, яке ми хочемо задати покрівлі, – чи забезпечує вона достатній захист від зовнішніх шумів, таких, як стукіт дощу, завивання вітру або просто звуки вулиці. Покрівля з натуральної черепиці відповідає на це питання ствердно. Матеріал володіє природними шумопоглинаючими властивостями і при грамотному укладанні надійно захистить внутрішній простір будинку від зайвих звуків.

Наш друге питання – про міцність. Можна сказати, що за керамічну черепицю відповідь дає багатовіковий досвід її експлуатації. В Європі будинку під традиційної керамічної покрівлею стоять по кілька століть, весь цей час успішно захищаючи внутрішні приміщення від дощу і вітру. Півтора століття черепиця обходиться без капітального ремонту. Натуральна черепиця як керамічна, так і цементно-піщана – не схильна до корозії, інертна по відношенню до хімічних сполук у складі повітря і воли. FH не страшні сезонні зміни температури. Все це забезпечує міцність черепиці і довгий термін служби.

Стійкість натуральної черепиці при сильному вітрі – а саме такий наш третє питання – забезпечується двома факторами. По-перше, сучасними надійними замковими системами, запорукою ефективності яких є правильний монтаж. А по-друге, вагою самою матеріалу.

Задовольнивши «технічне» цікавість, запитаємо, чи надає нам натуральна черепиця достатній вибір форм і кольорів. Звичайно, сучасні виробники про це подбали. Керамічна черепиця завдяки різним мінеральним добавкам забарвлюється в масі в відтінки від червоно-рудого до темно-коричневого. А глазурована або ангобірована натуральна черепиця пропонує і більш широкий вибір кольорів, від червонуватих «глиняних» тонів до зеленого, сірого або бірюзового. Один виробник може мати у своєму розпорядженні десятком відтінків на вибір. Так що колірної інтерес домовласника, яке обрало натуральну черепицю, найімовірніше, буде задоволений, тим більше що черепицею зазвичай криються будинку, орієнтовані на традиційний котеджне стиль , яка не передбачає покрівлі екзотичних квітів «вирви око».

Що стосується форм натуральної черепиці, то використовуються традиційні профілі – плоска і пазова черепиця. Випускаються і сучасні моделі з промовистими назвами – закруглений «хвіст бобра», що створює «хвилю» на даху «Галлеана» та ін.

Відповідь на останнє запитання – про ціну – спочатку здається невтішним Керамічна черепиця була і залишається одним з найдорожчих покрівельних матеріалів, недешеві і роботи по її монтажу. Кілька більш доступна цементнопесчаная черепиця. Але якщо домовласник може дозволити собі ці витрати і зважився на них, то в майбутньому він про це не пошкодує, гак як вибрана ним покрівля покаже міцність і довговічність. Інвестиції в високоякісну покрівлю обернуться безтурботним експлуатацією і економією на ремонті.

М’яка покрівля

М’яка (вона ж гнучка, вона ж бітумна) черепиця – один з найбільш доступних і популярних сьогодні покрівельних матеріалів. Як вона відповідає на основні споживчі питання?

Проблем з шумом у жителів будинків, покритих м’якою черепицею, не виникає: цей матеріал володіє відмінними звукоізоляційними і звукопоглинальними властивостями і позбавляє від стукоту дощу або граду. Так що м’яку черепицю, як і натуральну, можна сміливо використовувати для даху, під якою знаходиться жила мансарда.

Високоякісна сучасна м’яка черепиця відповідає і вимогам до міцності. Вона не схильна до перепадів температури, корозії. Саме бітумне «тіло» досить вразливе по відношенню до ультрафіолетового випромінювання і механічних пошкоджень, але в хорошій м’якої черепиці для захисту бітуму на поверхню наноситься мінеральне покриття – базальтовий гранулят. Завдяки йому м’яка черепиця справно відпрацьовує свій термін служби, який, звичайно, не можна порівняти з терміном експлуатації натуральної черепиці, але доходить до 50 років.

Стійкість м’якої черепиці до вітру забезпечується відсутністю у неї парусність: цей матеріал тільки імітує штучну структуру, а насправді після монтажу спікається в монолітний шар. Виробники, до речі, влаштовують спеціальні «вітряні» тести покрівель в аеродинамічних трубах і за їх результатами можуть офіційно повідомити споживача, вітер якої сили витримала черепиця.

Асортимент кольорів і форм м’якої черепиці диктується її базової стильової завданням – як правило, цей матеріал щось імітує: керамічну черепицю, патиноване мідне покриття, дах, покриту мохом, сланець тощо. Відповідно, переважають відтінки, близькі до природних: цегляні, сині , зелені, сірі. Профілі м’якої черепиці не дуже рельєфні: різноманітність форм «черепичек» велике, але в будь-якому випадку готова покрівля буде досить плоскою.Ціна – очевидна перевага м’якої черепиці. Цей матеріал по праву вважається одним з найдоступніших. Втім, у різних виробників ціни і якість різняться. Наша порада покупцям – не намагатися занадто заощадивши на і без того бюджетному покрівельний матеріал, а вибрати черепицю надійної марки

металева черепиця

Коли справа стосується металочерепиці, проблему шуму зазвичай не обходять стороною. Перш за все, мова йде про шум дощу. Сама по собі металочерепиця дійсно є самим «звучним» покрівельним матеріалом з усіх. Багато в чому це питання вирішує звукоізоляція покрівлі – функцію звукоізоляції, як правило, виконує теплоізоляційний матеріал, тобто ніяких додаткових шарів прокладати не потрібно. Має значення і якісний монтаж: якщо черепиця щільно сидить на обрешітці, має достатню кількість кріплень і не «гуляє», рівень шуму скорочується. Повністю погасити звуки, ймовірно, не вийде, і це важливо, якщо ви плануєте розміщення під дахом житлової мансарди. Втім, комфортний рівень природних шумів – це дуже суб’єктивна тема, тому, перш ніж прийняти рішення,рекомендується в відповідну погоду просто побувати в гостях у знайомих, які живуть в будинку з металевою крівлею, і особисто оцінити, наскільки шум вам заважає.

Міцність металочерепиці багато в чому залежить від властивостей і якості використовуваного покриття. Слабкі місця металевого листа – схильність до корозії і механічних пошкоджень. Від цих напастей і покликані захистити сучасні полімерні покриття R виробництві металочерепиці використовується кілька видів покриттів, таких, як поліестер, пластизол, пурал. Поліестер, будучи найдешевшим покриттям з перерахованих, відрізняється меншою стійкістю до механічних впливів і корозії. Більш просунуті покриття – пластизол (найтовстіше) і пурал – захищають 01 них набагато краще, забезпечуючи високу міцність і довговічність покрівлі.

Вітер не представляє для металочерепиці загрози, що виробники підтверджують аеродинамічними тестами. Важливо тільки якісно її встановити. При поганому монтажі металочерепиця навряд чи полетить, але цілком може почати гриміти і брязкати через сильні пориви Beipa.

Вибір квітів і фактур у металочерепиці, напевно, найбагатший і нетривіальний. Цей матеріал не тільки імітує натуральну кераміку або мідь, але і часом навмисно демонструє своє сучасне високотехнологічне походження, пропонуючи сміливому покупцеві яскраві кольори, сяючі поверхні «металік» або цікаві тиснені фактури.

Нарешті, вартість металочерепиці впевнено говорить на її користь: як і м’яка черепиця, це матеріал з числа доступних. Потрібно тільки мати на увазі, що дах, яку ви збираєтеся покрити металочерепицею, повинна бути простої форми, без численних скатів або веж, інакше багато матеріалу може піти у відходи, і проект втратить частину своєї економічної привабливості.

Related Post

Неймовірні можливості плоских покрівельНеймовірні можливості плоских покрівель

Значення даху при проектуванні будинків складно переоцінити – недарма ж вираз «дах над головою» означає кров, притулок, місце, де живе людина. Зате дах можна недооцінити, не враховуючи, наприклад, що вона