Ремонт з 0 Ремонт квартир Перевірка якості демонтажу під час ремонту

Перевірка якості демонтажу під час ремонту

Демонтаж – це важлива частина ремонту, яка багатьма недооцінюється. Саме після нього можна точно визначити терміни, витрати будівельних матеріалів, а також виявити існуючі зміни та дефекти в конструкції будівлі. Так можна уникнути зайвих витрат і не натрапити на обман. У цій статті ми розповімо, як правильно оцінювати якість цієї процедури. Вкажемо, на що звернути увагу під час перевірки та перерахуємо найпоширеніші помилки. Також скажемо, що не можна демонтувати і що потрібно узгоджувати із наглядовими органами, сусідами.

Види та нюанси демонтажу

Демонтажні роботи відрізняються залежно від типу ремонту, тому діляться на два основні різновиди:

 • Косметичний. У цьому випадку усувається колишня обробка без глибокого очищення стін та підлог. Під цим мається на увазі зняття старих шпалер, фарби або лаку з покриттів для підлоги, заміна міжкімнатних дверей та інші невеликі дії, що не вносять кардинальних змін в обстановку. Демонтаж дозволяє виявити існуючі проблеми, знайти можливі тріщини та вчасно їх закласти. На нього йде трохи часу і не потрібно залучення великого ряду інструментів.
 • Капітальний. Включає всі інші види демонтажних робіт. У тому числі, злам перегородок, усунення старої сантехніки, штроблення стін, розкриття підлог, очищення стель від попереднього оформлення. При цьому залучається спеціалізована техніка, без якої виконати всіх дій.

Під час елітного ремонту квартири нерідко виконується капітальний демонтаж, коли змінюється конфігурація існуючого простору і намічаються нові зони.

Що узгоджувати, а що ні

Багато дій під час ґрунтовних демонтажних робіт необхідно затверджувати у відповідних наглядових організаціях. Самостійно, без будь-яких підтверджень, можна поміняти вікна, двері, антресолі та вбудовані шафи. А ось наведені нижче процедури вимагають попереднього обговорення з різними організаціями:

 • Перебудова перегородок;
 • Зміна нахилу підлоги чи стелі – їх обтяження;
 • Перенесення входів до кімнат;
 • Створення нового віконного отвору або відмова від вікна на лоджію;
 • Об’єднання санвузла чи, навпаки, роз’єднання;
 • Масштабне перенесення інженерних комунікацій;
 • Будівництво балкона на першому поверсі та демонтаж частини основної несучої перегородки.

Окрім цього сам ремонт також потрібно узгодити з сусідами, інакше вас можуть засипати скаргами на шум у неурочний час та бруд у під’їзді. І ці звинувачення будуть обґрунтованими, якщо ви не попередите людей.

Що заборонено демонтувати під час ремонту

Існує низка вимог, які дотримуються неухильно і не можуть бути змінені, навіть при зверненні до керуючих та наглядових організацій. Зокрема, при демонтажі заборонено:

 • Влаштовувати проходи в газифіковані кухні з кімнат, якщо після в отворах не будуть встановлені двері, що щільно прикриваються.
 • Збільшувати навантаження на стіни, не передбачене проектом цієї будівлі.
 • Перекривати вентиляційні шляхи та проходи, змінювати їхнє положення.
 • Облаштовувати штроби під електрику під стіновими перекриттями і в стиках панелей. Це може призвести до неправильного розподілу навантаження у будові та створити небезпечну ситуацію.
 • Переносити опалювальні радіатори на лоджії чи балкони за межі кімнат. Також не рекомендується пересувати їх на далеку відстань усередині самих приміщень, що порушить нормальну циркуляцію нагрітої води.
 • Не можна пробивати отвори та ніші у місцях стиків блоків споруд.
 • Штробувати стіни під проводку під нахилом та по діагоналі, що створює проблеми при подальшій експлуатації мереж та виявленні кабелів при подальшому ремонті квартири в новобудові .

Правила приймання демонтажних робіт

Після того, як виконавець завершив демонтаж, замовник зобов’язаний прийти та оглянути приміщення. На момент прийому воно має відповідати декільком вимогам:

 • Дотримання норм СНіП та ГОСТів, неузгоджених змін.
 • Відсутність сміття, бруду та пилу, що залишилися після видалення старого оздоблення.
 • Очищено всі заплановані приміщення.
 • Стіни, стеля, підлога підготовлені до подальшої обробки.
 • Немає небезпечних для життя об’єктів – відкритих проводів, незакритих газових з’єднань, водостоків та каналізації.

Оцінка якості демонтажу здійснюється у кілька етапів:

 • Ретельний візуальний огляд приміщення щодо відсутності сміття, пошкоджень і незакінчених дій.
 • Перевіряє працездатність інженерних комунікацій, якщо вони не демонтовані.
 • Наявність узгоджених змін – нових проходів, ніш чи заглиблень, штроб під проводку.
 • Виявлення існуючих недоліків, зокрема, що виникли внаслідок зносу будівлі.
 • Зіставлення отриманих даних договору та плану.
 • Підписання акта приймання.

Після цього виконавець – будівельна компанія – може переходити до чорнового ремонту.

Помилки при оцінці демонтажу

Найчастіше сама перевірка демонтажних робіт не проводиться замовниками, оскільки вони вважають, що в цьому немає необхідності. Але саме тут недбайливі підрядники можуть спробувати обдурити клієнта, повідомивши йому при остаточній здачі об’єкта про деякі дії, які насправді не були виконані. Прийшовши в квартиру, оглянувши її та особисто зафіксувавши існуючі проблеми, власник може відмовитись від будь-яких непотрібних робіт або вибрати іншу стратегію ремонту.

Друга розповсюджена помилка – побіжний огляд. Оскільки житло після видалення оздоблення виглядає непрезентабельно, його оцінці приділяють мало часу. Але важливо пам’ятати, що під сміттям можуть ховатися великі дефекти конструкції, а пил завадить подальшим ремонтним роботам. Приміщення має показуватися вже очищеним від будь-яких забруднень.

Третя помилка – замовники не оцінюють, були порушені комунікації та несучі стіни чи ні. При капітальному ремонті в квартирі варто пройтися всіма кімнатами і перевірити стан труб, каналізації, а при необхідності, і розеток, якщо проводка не буде змінюватися. Так, якщо було перебито кабель, його відновлення займе багато часу та зусиль, особливо після фінішного оформлення. Також бажано оцінити, чи не забилися водостоки та вентиляція. Нерідко пил змивається, а будівельні відходи легко осідають і накопичуються у каналізації. Прочистити її від цього важко.

Дотримуючись цих простих правил і знаючи найпоширеніші помилки, можна без проблем оцінити якість демонтажних робіт. Достатньо не лінуватися і не погоджуватися на пропозицію підрядника не приходити до фінішного оздоблення. Так вдасться уникнути зайвих робіт і витрат, зберегти нормальні стосунки із сусідами та не сплачувати штрафи за порушення стандартів.

Related Post

Як перевірити якість ремонтних робіт у квартиріЯк перевірити якість ремонтних робіт у квартирі

Оцінка якості ремонту – це обов’язкова операція, яка виконується до підписання акта прийому виконаних робіт. Багато хто приділяє цьому мало уваги, обмежуючись лише візуальним оглядом після фінішної обробки. Але це

Оцінка якості обробки стін та стель під час ремонтуОцінка якості обробки стін та стель під час ремонту

Приймання стін і стель при ремонті в квартирі – це важливе і досить важке завдання, яке вимагає уважності та дотримання багатьох правил. Проводиться вона у два етапи – після чорнового

Оцінка якості ремонту та встановлення підлогових покриттівОцінка якості ремонту та встановлення підлогових покриттів

Підлогові покриття відносяться до фінішного оздоблення, але багато їх характеристик закладаються в ході чорнового оформлення приміщення. При прийманні дивляться на рівність, відсутність сколів і подряпин, інших ушкоджень, правильність стиків і