Ремонт з 0 Вікна,Двері Оцінка якості встановлення вікон та дверей при ремонті

Оцінка якості встановлення вікон та дверей при ремонті

Не всі власники житла після ремонту або перед покупкою квартири звертають багато уваги на такі важливі елементи інтер’єру, як вікна та двері. А саме від них залежить комфортність проживання та безпека, адже тільки за належної установки вони виконуватимуть свої основні функції. І щоб не помилитися, виявити недоліки, залишені будівельниками, головне їх правильно оглянути та перевірити. У цій статті ми розглянемо, що потрібно зробити при оцінці цих конструкцій.

Що потрібно при прийманні

Для оцінювання якості монтажу пластикових вікон, вхідних та міжкімнатних дверей знадобиться лише кілька інструментів, які легко можна принести із собою.

 • Аркуші паперу – формату А4.
 • Рулетка.
 • Пухирцевий рівень – моделі на 50 сантиметрів вистачить.
 • Якщо є тепловізор – його варто взяти, щоб перевірити наявність ізоляції та відсутність протягів.

Перевірка якості встановлення вікон та дверей можлива лише в тому випадку, якщо вона прописувалася у договорі та йде як окремий етап ремонтних робіт. Це вказується під час складання проекту, у якому відбиваються характеристики конструкцій та інші нюанси. Так при виявленні помилок у ремонті квартири не виникне проблем із поданням претензії до недотримання умов.

Якщо купується житло у забудовника, бажано звернутися до оцінювача, здатного підготувати акт про порушення. Із цим документом можна вимагати від будівельної фірми зниження вартості приміщення.

При ремонтних роботах, двері та вікна встановлюються на етапі чистового оздоблення, але до повного завершення. Тому приймання може проходити кілька стадій. Спочатку віконні блоки, потім міжкімнатні полотна, а коли все житло оформлене – вхідні. Якщо останні поставлені раніше чи взагалі на початку всіх дій – це помилка і послуг фірми краще відмовитися.

Оцінка якості встановлення пластикових вікон

Знайти приховані дефекти конструкції можуть тільки фахівці, але деякі помилки можна знайти самостійно, що вже допоможе уникнути подальших проблем при експлуатації. Так, приходячи на приймання слід:

 • Відкрити стулки кілька разів, подивитися, наскільки плавно і легко вони йдуть. Це не повинно бути просто, але якщо потрібні великі зусилля – це не добре.
 • Оцінити густину прилягання. Для цього достатньо провести долонею по місцях стиків при закритому замку. На дотик не повинно бути протягів. Також виявити нещільне прилягання можна за допомогою аркуша паперу. Його поміщають на ущільнювачі та закривають вікно. Смикають листок, якщо той вислизає зі щілини, значить потрібне припасування.
 • Відкривайте стулку під різним кутом, у тому числі, навстіж, послухайте, чи не скриплять деталі. Неприємні звуки нікуди не подінуться з часом, а лише заздалегідь попереджають про несправність механізмів та неякісний монтаж.
 • Покрутіть ручки, придивіться до замків. Вони не можуть бути дуже тугими, спрацьовувати через один раз. Спробуйте кілька положень, щоб переконатися у комфортності їхнього використання.
 • Розкрийте стулку на 45°, прикладіть рівень і подивіться, чи не йде вона. Відкрийте на повну та повторіть операцію. Перекоси – це недолік.
 • Зверніть увагу на шви, попросіть зняти декоративні накладки, якщо вони вже встановлені. Усі щілини мають бути щільно оброблені монтажною піною. Поглиблення та дірки – це помилки.
 • Вигляньте на вулицю та оцініть якість установки відливів. Вони розташовуються під невеликим кутом, йдуть униз. Бічні краї трохи заходять на стіну. Поверхня має бути рівною, без перегинів.
 • Обіпріться на підвіконня, придуште на нього. Якщо прогинається – під ним порожнечі, отже, мало монтажної піни. Придивіться до стикання з рамою – він обробляється непомітним герметиком. Дірки та перепустки – недоліки. Те саме має бути на інших ділянках.
 • На скла та пластикових частинах конструкції не допускаються подряпини, відколи та інші пошкодження. Якщо вікно надійшло з дефектом – виконроб або начальник бригади повинен був про це повідомити.
 • Також варто подивитися на рівність всіх деталей. Пухирцевий рівень у цьому допоможе. Скоси – це дефекти отвору, вони усуваються під час монтажу.

Всі ці дії легко виконуються самостійно, а виявлені порушення фіксуються, щоб передати їх потім будівельникам або скласти претензію.

Приймання міжкімнатних дверей під час ремонту

Оцінити правильність монтажу полотен, розміщених між кімнатами значно простіше, ніж вхідних. Тут переважна більшість помилок буде помітна майже відразу, достатньо лише приділити цьому трохи уваги.

 • Подивіться зовнішній вигляд – чи немає подряпин, сколів та інших недоліків. На виробництвах є ВТК, отже, вироби поставляються у належному стані. Усі пошкодження можуть виникнути під час доставки та монтажу.
 • Перевірте рівність розташування стулки – візьміть рівень, відчиніть двері та поставте інструмент на верхній торець. Бульбашка має бути рівно посередині. Провисання та перекоси вже помилки.
 • Оцініть рівень шуму – ніяких скрипів, скрегота та клацань бути не повинно. Всі вони є ознакою неякісної установки. Петлі також змащуються заздалегідь.
 • Подивіться на рівність розташування дверей у отворі – з усіх боків має бути однаковий відступ. Допускаються просвіти по 3-4 мм із кожного боку.
 • Огляньте фурнітуру – замки легко замикаються, ручки не хитаються, петлі щільно зафіксовані. Інакше – необхідно виправляти недоліки. Тугі засувки – це дефект установки.
 • Оцініть щільність прилягання лиштви до стіни – між ними не повинно бути зазорів. Якщо такі є – це помилки під час вирівнювання міжкімнатних перегородок.

Перевірка якості встановлення вхідних дверей

Металеві полотна вимагають більш уважного підходу при оцінці ремонту у трикімнатній квартирі . У деяких випадках взагалі краще звернутися до оцінювача.

 • Подивіться на цілісність покриття. Сколи, подряпини та вм’ятини – грубі помилки. Вони з’являються лише при монтажі.
 • Кілька разів відкрийте та закрийте стулку. Навіть за великої маси вона повинна йти легко, оскільки петлі розраховані на навантаження. Лише у дешевих моделях виробники можуть заощадити на фурнітурі.
 • Розкрийте полотно. Воно має зупинитися на 90° і більше рухатися. Мимовільні рухи – вже порушення. Також повторюють із іншими положеннями. Правильна конструкція замре.
 • Слухайте, чи немає скрипів та інших дивних звуків. Їхня присутність говорить про порушення технології.
 • Зверніть увагу на замки. Спробуйте замикати та відмикати їх при відкритому та закритому положенні полотна. В обох випадках це має бути легко.
 • Додайте рівень до рами, встановіть його на поріг, перевіряйте наявність скосів. Ухил – це не проблема отвору, його вирівнюють під час роботи.
 • Огляньте раму, рівність її розташування, відсутність провалів та дірок. Також подивіться на з’єднання зі стіною – там не повинно бути явних тріщин та інших пошкоджень. Якщо перегородка розбиралася і зміцнювалася, потім вона реставрується.
 • Оцініть правильність монтажу внутрішньої обкладки отвору декоративними панелями, зручність порожка. Усі шви між металом та МДФ промазуються герметиком.

Якщо під час оцінки був виявлено помилок, можна спокійно підписувати акт приемки. В іншому випадку складається претензія або список порушень, який передається начальнику бригади для виправлення.

При ремонті квартири в новобудові чи хрущовці або перед покупкою у забудовника, варто звернути увагу не тільки на оформлення простору, але і на вікна з дверима. Оцінити правильність їх монтажу можна самостійно, достатньо лише приділити цьому трохи часу і прихопити із собою бульбашковий рівень. Особливе значення приділяється комфорту відкривання стулок, рівності їхнього розташування та легкості роботи з фурнітурою. Усі знайдені порушення записуються та передаються на виправлення підряднику.