Ремонт з 0 Ремонт квартир Оцінка якості обробки стін та стель під час ремонту

Оцінка якості обробки стін та стель під час ремонту

Приймання стін і стель при ремонті в квартирі – це важливе і досить важке завдання, яке вимагає уважності та дотримання багатьох правил. Проводиться вона у два етапи – після чорнового та чистового оздоблення. У кожному випадку є свої тонкощі і нюанси, які бажано дотриматися. Саме про них ми розповімо у цій статті.

Що потрібно для оцінки

Перед тим, як піти перевіряти якість ремонту в квартирі , а особливо правильність оформлення стін та стель, потрібно взяти з собою низку інструментів. Вони спростять завдання і допоможуть точніше знайти всі недоліки.

 • Рулетка та лінійка.
 • Лазерний та бульбашковий рівень.
 • Рівна дерев’яна рейка.
 • Аркуш паперу.
 • Куточок на 90 °.

Цей список є актуальним, якщо оцінка проводитиметься в ході ремонту. Коли купується вже оброблена квартира, бажано запросити оцінювача. Він огляне місце не лише візуально, а й за допомогою спеціальних інструментів. До них можна віднести болгарку, лобзик, дриль і т.д.

Якщо немає можливості найняти спеціаліста, то доведеться обмежитися ретельним візуальним оглядом простору із застосуванням перерахованого вище інвентарю.

Оцінка чорнових робіт

Перевірка якості початкового оздоблення стін

Під початковим оформленням, у разі, розуміють кілька видів діяльності:

 • Перенесення перегородок або їх монтаж, якщо таке планувалося.
 • Вирівнювання під кути 90° за допомогою цементу чи штукатурки. Кількість та тип складу залежить від ступеня початкового ухилу.
 • Грунтовка та шпаклівка поверхонь, подальше шліфування.
 • Розміщення утеплювача та шумоізоляції під гіпсокартон.

Всі ці дії виконуються після монтажу інженерних комунікацій та встановлення стяжки на підлозі, але до початку укладання покриття для підлоги. У деяких випадках у процесі можуть встановлюватись вікна.

При перевірці якості чорнового оздоблення стін звертають увагу на ряд особливостей:

 • Рівність всіх поверхонь та їх вирівнювання під кутом 90°. Це перевіряється за допомогою куточка, рівня та рейки. Остання прикладається в декількох місцях і якщо спостерігається відходження, стіна повинна бути вирівняна ще раз. Ці ж показання перевіряються ще раз рівнем, бажано лазерним. Так не виникне проблем з подальшим оздобленням та розміщенням меблів у кімнаті.
 • Штукатурка ретельно простукується рукою, досить невеликого зусилля. Якщо йде дзвінкий звук – є порожнечі. Особлива увага приділяється кутам.
 • Дивляться на якість шарів оздоблювальних матеріалів. На них не повинно бути тріщин і помітних вм’ятин, структура може бути цілісною. Бажано провести по шпаклівці чи побілку рукою. На долоні залишилися білі пластівці – це неякісні склади чи порушення технології.
 • Перевірте поверхню на шорсткість. Підготовлена до подальшого оздоблення, вона має бути відшліфована.
 • Гіпсокартоном можуть ховатися шари утеплювача, також вирівнюватися нерівні стінки. При їх оцінці дивляться на відповідність рівню, відсутність швів і місць кріплення – замазують і зачищають, щоб при подальшому оформленні конструкція виглядала монолітною.
 • Рівномірність розподілу теплоізоляції під гіпсовими панелями можна перевірити легким простукуванням. Звук скрізь має бути глухим.
 • На цьому ж етапі закладаються та вирівнюються дверні отвори. Вони повинні мати однакові параметри, рівні та рівні сторони. Там не може бути виступів, викривлень.

Якщо в процесі не було виявлено порушень, то можна підписувати акт приймання та давати дозвіл на подальший ремонт у новобудові чи хрущовці.

Перевірка якості чорнового оздоблення стелі

Під початковим оформленням стельових перекриттів мають на увазі низку операцій:

 • Зачистка від старого шару, його повне усунення.
 • У поодиноких випадках штукатурка, якщо є серйозні дірки та тріщини. При виявленні подібних начальник будівельної бригади зобов’язаний повідомити, оскільки пошкодження можуть бути небезпечні для мешканців всього під’їзду.
 • Грунтовка та шпаклівка поверхні. Вона робиться навіть під побілку, і тим більше під фарбування чи обклеювання. Виняток становлять підвісні панелі.
 • Сюди можна віднести біління, оскільки це брудна і тривала робота.

При прийманні чорнової обробки стелі звертають увагу на кілька аспектів:

 • Рівність поверхні – це перевіряють за допомогою рівня. Виняток становлять великі перепади висот між плитами перекриття.
 • Точність кутів. На місцях стиків зі стінами, вони мають бути 90°.
 • Якість покриття. У випадку зі шпаклівкою по ній проводять пальцями і дивляться, чи є білі пластівці.
 • Якщо встановлювалася підвісна стеля, то дивляться на з’єднання гіпсокартонних плит, закладення швів. Перевіряють міцність каркаса – досить трохи потрясти конструкцію.
 • Також варто звернути увагу на відсутність тріщин за будь-якого з варіантів оформлення.

Порушень немає – можна переходити до наступного етапу робіт та підписувати акт приймання.

Оцінка якості чистового оздоблення стін

 • Якщо використовувався плитка, то дивляться на рівність її розміщення, зокрема на ухил малюнка та правильність постановки плиток, поєднання відтінків та відповідність заявленому дизайн-проекту. Повторно знімають виміри рівнем, щоб уникнути проблем при встановленні меблів. Оцінюють стан швів – рівномірність розподілу затірки, її відтінок. Пустоти шукають простукуванням – стукати треба у різних місцях.
 • При обклеюванні стін шпалерами дивляться звідки їх клеїли. Правильне рішення – від вікна у бік дверей. Звіряють збіг малюнка, місця стиків смуг. Намацати бульбашки можна, якщо провести долонями по поверхні. Їхня наявність говорить про порушення технології. Також дивляться чи немає слідів клею.
 • Якщо поверхня фарбувалася, то оцінюють рівність кольору, відсутність розлучень і бульбашок, мазків від кисті. Також важливо, щоб не залишалися патьоки. Їхня присутність говорить про неякісну роботу майстрів.
 • Декоративна штукатурка, як і інші оздоблювальні матеріали, при промацуванні не повинна залишати слідів на пальцях. Якщо візерунок об’ємний, його частини не повинні надто легко пошкоджуватися. При фарбуванні обов’язково зафарбовуються всі ділянки. Наявність білих плям – помилка.
 • Вагонка приймається як покриття для підлоги з дерева. Її переглядають відсутність виступів, рівність всіх стиків. Проводять по ній рукою, намацують перепустки в шліфуванні. Також перевіряють стан шару лаку.

При будь-якому покритті звертають увагу на цілісність обробки, чи немає відколів, подряпин, пошкоджень. Якщо нічого не виявлено, можна підписати акт про прийняття робіт.

Як приймати чистове оздоблення стелі

Як і у випадку зі стінами, тонкощі полягають у варіанті оформлення.

 • Фарба. Шар повинен бути рівним, без бульбашок, патьоків і розлучень. Тріщини, плями та сліди від кисті неприпустимі.
 • Гіпсокартон. Завжди шпаклюється і шліфується, відповідно, в результаті має вийти рівна, однотонна поверхня. Погано, якщо при промацуванні суміш залишається на пальцях, здається мокрою. Стики зі стінами закриваються плінтусами – їхня відсутність обговорюється заздалегідь.
 • Побілка. Суміш наноситься перпендикулярно у два шари, тому дивляться, щоб не було смуг та необроблених ділянок. Хоч матеріал і кришиться, але все ж таки при легкому натисканні він не повинен сильно розсипатися.
 • Натяжна стеля. Головне правило – гладкість та рівномірність натягу без провисання та розтяжок. Дивляться на правильність оформлення труб – кільця, висновки вентиляції – невеликі грати. Стики зі стінами закриваються маскувальною стрічкою і не впадають у вічі. Люстра та світильники не відтягують покриття. Зазвичай така обробка встановлюється на одному рівні у всьому будинку, якщо немає причин для зворотних дій.

Прийом якості оформлення стін і стель – важливий етап при ремонті двокімнатної квартири в новобудові або хрущовці. Проходить вона у дві стадії, зачіпаючи чорнове та фінішне оздоблення. У першому випадку дивляться на рівність, відсутність бульбашок та тріщин, порожнин. У другому – на правильність монтажу шпалер, вагонки, плитки та інших оздоблювальних матеріалів. Кожен з них має низку особливостей, які враховують при огляді та прийманні приміщення.

Related Post

Як перевірити якість ремонтних робіт у квартиріЯк перевірити якість ремонтних робіт у квартирі

Оцінка якості ремонту – це обов’язкова операція, яка виконується до підписання акта прийому виконаних робіт. Багато хто приділяє цьому мало уваги, обмежуючись лише візуальним оглядом після фінішної обробки. Але це

Котеджі. Монтаж садових доріжокКотеджі. Монтаж садових доріжок

Різноманіття матеріалів для мощення садових доріжок часом робить вибір неймовірно важким. Але справжні знавці садово-паркової культури не замислюються ні на хвилину: краще – це бруківці клінкер. Що являє собою бруківці

Оцінка якості ремонту та встановлення інженерних комунікаційОцінка якості ремонту та встановлення інженерних комунікацій

Під комунікаціями розуміють електропроводку, каналізацію та водопровід, вентиляцію та опалення. Монтуються інженерні системи до чорнового оздоблення, тоді потрібно оцінювати якість їх монтажу і знаходити можливі дефекти. У кожному з випадків