Ремонт з 0 Електрик,Ремонт квартир,Сантехнік Оцінка якості ремонту та встановлення інженерних комунікацій

Оцінка якості ремонту та встановлення інженерних комунікацій

Під комунікаціями розуміють електропроводку, каналізацію та водопровід, вентиляцію та опалення. Монтуються інженерні системи до чорнового оздоблення, тоді потрібно оцінювати якість їх монтажу і знаходити можливі дефекти. У кожному з випадків звертають увагу на різні елементи та тонкощі, багато з них можна легко відшукати самостійно і не витрачатися на виклик майстра чи оцінювача. Для цього достатньо лише дотримуватися кількох правил та нюансів, які ми наведемо у цій статті.

Що входить в оцінку комунікацій після ремонту

Інженерні системи включають ряд систем. Це:

 • Каналізація та трубопровід.
 • Вентиляція, розведення кондиціонерів.
 • Електрика, у тому числі, щитки та розподільні вузли.
 • Опалення. Сюди ж можна віднести теплу підлогу та інші системи підігріву приміщення.

Всі вони встановлюються після демонтажу і перед чорновим оздобленням, оскільки нерідко вбудовуються в стіни, стелі або підлогу. В окремих випадках електричні кабелі прокладаються в плінтусах або пластикових коробах. Таке зустрічається після косметичного ремонту у квартирах , де колишня проводка морально та фізично застаріла.

Відповідно, оцінка якості монтажу виконується до початку оздоблювальних робіт, коли штроби та труби не приховані шарами штукатурки. Цей етап та огляд приміщення бажано зафіксувати у договорі з ремонтною бригадою. Там же варто вказати основні критерії, які повинні бути дотримані під час ремонту та встановлення. Наприклад, висота розміщення розеток та вимикачів.

Частину перевірок можна виконати самостійно, але в деяких випадках бажано запросити майстра. Особливо це актуально під час огляду електричних щитків. Зняти виміри напруги та оцінити працездатність елементів можна лише за допомогою спеціалізованого обладнання. Купувати його заради цієї мети не вигідно.

Потрібно враховувати, що перевірка якості монтажу комунікацій проводиться двома способами: візуально та інструментально. У першому випадку приміщення просто ретельно оглядається і виявляються явні дефекти, якщо такі є. У другому – використовується обладнання, коли на око щось визначити важко. Наприклад, так можна виявити засмічення в каналізації.

Загальні правила правильного ремонту та монтажу комунікацій

 • Перед початком робіт складається докладний проект, в якому відзначаються шляхи розташування інженерних мереж відповідно до стандартів та побажань власників.
 • Створюється план майбутньої постановки техніки та сантехнічних приладів, вимикачів, розеток, лічильників.
 • Враховується можливість підключення додаткових пристроїв, висновки під них.
 • Звертається увага і на місце встановлення щитків – до них завжди має бути прямий доступ.
 • До уваги береться і зростання мешканців, їх фізичні можливості – це впливає на розташування багатьох елементів, зокрема кранів та вимикачів. Також вони повинні розташовуватися на одному рівні, що значно спростить їх експлуатацію в майбутньому.

Перевірка якості встановлення та ремонту електрики

Під час обстеження приміщення звертають увагу на:

 • Відповідність розташування вимикачів, розеток, вузлів та іншого заявленого проекту. Будь-який перенесення повинен би обговорюватися заздалегідь і не може затверджуватись за фактом, навіть якщо причина для цього є поважною.
 • Штроби прокладаються під прямими кутами, жодних діагональних з’єднань та зчленувань. Провіди фіксуються у виїмках, на виходах перекриваються клемами.
 • Розетки та вимикачі поміщаються у захисні пластикові короби, які захищають начинку пристроїв від впливів та вологості. Вони повинні бути щільно зафіксованими в стіні і не хитатися при натисканні.
 • Щитки та вузли повинні бути розміщені рівно, без перекосів. Варто перевірити міцність кріплення елементів.
 • Обов’язково передбачаються висновки під усі світильники та інші пристрої. Для пральних та посудомийних машин потрібні спеціальні розетки. Вони відрізняються від стандартних моделей і мають велику кількість функцій, дозволяючи продовжити термін служби приладів. Враховуються виходи під плиту та колонку, якщо вони живляться від електрики.
 • Щоб оцінити роботу щитка, запросіть стороннього електрика. Нехай він знімає виміри та вкаже, чи відповідає навантаження нормам. Також він зможе перевірити товщину кабелю і те, чи він відповідає сучасним вимогам, допустимому навантаженню на квартиру. Іноді бригади можуть встановлювати менш міцні дроти, розраховані на невелику напругу.

Вже після обробки перевіряється стан ламп і зовнішнього оформлення розеток. Вони також не повинні хитатися, перекошуватись у будь-який бік.

Оцінка якості установки опалювальної системи

Перевірити радіатори можна тільки в холодну пору року, коли є можливість залити стояк і подивитися, як нагрівається. Влітку виконати це значно складніше, тому зупиняються на огляді цілісності конструкції та рівні її розміщення, доступності розташування зливних вентилів і кранів. Їх бажано встановити навіть, якщо мешкаєте не на останньому поверсі в будинку. Так ви самі зможете регулювати рівень тепла та очищати радіатор від засмічення, оскільки в систему опалення часто подається не найчистіша вода.

Перевірка монтажу каналізації та труб

 • Як і у випадку з проводкою, велике значення має план розведення та його дотримання. Комунікації не можуть розташовуватись по діагоналі, закручуватися або якось згинатися. Будь-який згин оформляється спеціальним сполучним елементом із пластику або металу в залежності від типу мережі.
 • Усі труби йдуть під невеликим ухилом у бік основного зливу. Це спрощує їх очищення і не дає застоятись воді. Важливо визначити, що такий нахил є і в потрібному напрямку, інакше в квартирі чи будинку часто стоятиме неприємний запах, а каналізацію доведеться регулярно прочищати від засмічення.
 • Прилади обліку розташовуються на видному місці, як і крани, що перекривають, і вентилі. Не можна встановлювати їх у прихованому вигляді та важкодоступних ділянках. Зазвичай під цю мету передбачається ніша або спеціальний щиток нормального розміру, що вбудовується в стіну.
 • Під час прийому ремонту включають воду на повну потужність. Оглядають усі стики, протирають їх сухою ганчірочкою і дивляться, чи немає конденсату чи відвертої протікання.
 • Також перевіряють швидкість зливу рідини у ванній та раковинах, якщо їх немає, можна скористатися банкою на кілька літрів або шлангом. У новій каналізації навіть при сильному натиску не може бути складнощів та проблем.
 • Спускають воду в бачку – в унітазі не повинен утворитися затор.

Також важливо враховувати, що армовані пластикові труби не підходять для установки під стяжку. Для цього є PEX та інші моделі.

Перевірка монтажу та ремонту вентиляції

Вбудовані вентиляційні шахти чіпають рідко, тільки якщо їх необхідно почистити від сміття, що накопичилося, або перегородка повністю перебиралася з якоїсь причини. Щоб оцінити їхню працездатність, достатньо піднести сірник або листок паперу – полум’я або лист легко притягуються, засмоктуються.

Більше труднощів викликає монтаж спліт-систем. І при їхньому прийманні варто враховувати кілька нюансів:

 • Розташування пристрою. Воно завжди ставиться поряд із вікном. Ділянка вибирається і уточнюється ще до чорнового та чистового оздоблення.
 • Зовнішній блок. Не варто гнатися за красою, оскільки цю частину конструкції потрібно регулярно обслуговувати, а отже, вона має бути під рукою. У прагненні прибрати подалі від очей, її заганяють у найнесподіваніші місця. Але при чищенні, заміні фреону у такому разі доведеться звертатися до промислових альпіністів, а не звичайних майстрів.
 • Розташування шахти. Вона монтується під кутом, прокладається теплоізолятором. У ній розміщуються елементи конструкції, що ведуть до вуличного блоку. Вони ставляться до чорнової обробки, але в час її, закриваються заглушками.

Якщо монтується вентиляція з розведенням на кілька кімнат, то при оцінці дивляться на рівні прокладання труб, міцність стиків і кріплення комунікацій до стелі. Такі пристрої встановлюються тільки під стелі з гіпсокартону. Оскільки прилади розміщуються заздалегідь, їх можна випробувати, підключивши до електромережі.

Підсумок оцінки якості ремонту комунікацій

Після закінчення оціночних дій під час ремонту двокімнатної квартири , візуальних чи інструментальних, складається звіт. Його можна підготувати як самостійно разом із виконробом, так і найнявши фахівців. Останні допоможуть уникнути великих неприємностей і знайти складніші помилки, здатні згубно позначитися на комфорті проживання.

Типова звітність включає ряд положень:

 • Відомість виявлених дефектів та результати обстеження місця, висновок про можливість їх експлуатації та відповідність до стандартів, підписаний контракт та проект ремонту.
 • Список причин виникнення помилок.
 • Перелік дій, націлених усунення несправностей.
 • Договір із підрядником або новою компанією на виконання цих робіт.

Тільки після виправлення виявлених недоліків підписується акт приймання цього етапу.

Під комунікаціями розуміють проводку, вентиляцію, опалення, каналізацію та водопровід. Їх встановлюють до чорнового оздоблення приміщення, коли є можливість оцінити правильність прокладання всіх елементів. Інженерні системи слід ретельно перевіряти на наявність будь-яких несправностей та невідповідностей чинним стандартам. Виявлені порушення документуються та надаються підряднику для виправлення. Тільки після усунення помилок можна підписати акт приймання даного етапу ремонту у квартирі .

Related Post

Особливості прокладання кабельних систем: ключ до успішного підключенняОсобливості прокладання кабельних систем: ключ до успішного підключення

Вступ: У світі, де технології розвиваються зі швидкістю світла, кабельні системи залишаються незамінною складовою сучасної інфраструктури. Як сказав Александр Грейем Белл: “Передача інформації може змінити світ”. Саме тому правильна установка

Економічне опалення без проблем і перебоївЕкономічне опалення без проблем і перебоїв

Один із самих економічних способів автономного опалення для приватного котеджу в – за допомогою магістрального газу і газових котлів. Сучасне опалювальне обладнання, яке працює на цьому виді палива, надійно, компактно,

Як перевірити якість ремонтних робіт у квартиріЯк перевірити якість ремонтних робіт у квартирі

Оцінка якості ремонту – це обов’язкова операція, яка виконується до підписання акта прийому виконаних робіт. Багато хто приділяє цьому мало уваги, обмежуючись лише візуальним оглядом після фінішної обробки. Але це