Ремонт з 0 Ремонт квартир Оцінка якості ремонту та встановлення підлогових покриттів

Оцінка якості ремонту та встановлення підлогових покриттів

Підлогові покриття відносяться до фінішного оздоблення, але багато їх характеристик закладаються в ході чорнового оформлення приміщення. При прийманні дивляться на рівність, відсутність сколів і подряпин, інших ушкоджень, правильність стиків і швів, правильність укладання малюнка. Також до уваги беруться окремі параметри кожного оздоблювального матеріалу. Про все це ми розповімо у цій статті.

Що потрібно для оцінки

Щоб оцінити якість покриття для підлоги незалежно від його виду, потрібно кілька інструментів:

 • Папір, олівець або перо.
 • Рулетка та лінійка.
 • Лазерний чи бульбашковий рівень.
 • Довга рейка.

Для інструментальної перевірки, яку зазвичай виконують при прийманні ремонту квартири в новобудові або при покупці вторинного житла, покриття для підлоги можуть розкриватися, а для цього знадобиться обладнання:

 • Болгарка;
 • Лобзик;
 • Перфоратор із набором свердл;
 • Молоток;
 • Ножівка.

При інструментальній оцінці розкривається частина існуючого покриття на якомусь непомітному ділянці. Доходять до чорнової підлоги і дивляться, як і які шари зроблені, на їх основі виноситься рішення. Ці зони після цього реставруються та наводяться у належний стан, якщо жодних помилок не було помічено. Але такі роботи бажано довірити професійним оцінювачам, щоб точно визначити характер та наявність порушень.

Базові етапи оцінки якості підлогових покриттів

Без урахування особливостей матеріалів та варіантів їх укладання є кілька головних нюансів, які враховуються при перевірці.

 • Рівність поверхні на всій площі кімнати, квартири чи будинку. Вимірюється рівнем. Також можна пройтися босоніж, щоб знайти виступи та вм’ятини.
 • Наявність гідро- та пароізоляції. Вона є під більшістю покриттів. Це може бути спеціалізована плівка або рідкий засіб, що рівномірно розподіляється по поверхні. Такі властивості мають наливні підлоги.
 • Варіант та шар утеплювача. Його виявити можна лише при розтині або якщо відвідувати майданчик під час ремонту. Найчастіше використовуються мінеральна вата та керамзит, рідше пінопласт або пінополістирол. Всі варіанти укладаються в решетування, товщина покриття 5-10 см, іноді більше, якщо висота кімнати дозволяє.
 • Товщина стяжки. Якщо такі роботи проводилися, то шар має бути не менше 5 см. Тонше вже не витримає ваги меблів та постійних навантажень. Бажано також прийти перед тим, як будівельники перейдуть до подальшого оздоблення, щоб перевірити відсутність тріщин. Їх не замазують, а повністю змінюють всю стяжку. На цьому етапі додатково перевіряють рівність шару.
 • Тепла підлога. Якщо він передбачений, його включають відразу на початку приймання. На нагрівання потрібно кілька годин і поки заданий режим не буде досягнуто, жодних документів підписувати не можна. Важливо мати схему розкладки труб або проводів, щоб при промацуванні знайти найгарячіші ділянки. Відчувають їх босими ногами та руками, а також вимірюють показання за допомогою тепловізора.
 • Відсутність пагорбів і западин. Для цього береться довга рейка та прикладається до покриття. Якщо лягає рівно і без проблем, то немає жодних помилок.
 • Висота порогів. Переходи між приміщеннями мають без великих перепадів, зручними.

Ці роботи можна зробити самостійно, достатньо лише приділяти увагу ремонту у квартирі або витратити додатковий час перед покупкою житла від забудовника.

Фахівці виконають низку інших, складніших дій, у ході яких використовується спеціалізоване устаткування. Купувати його заради приймання будинку самому не обов’язково – найдешевше найняти оцінювачів.

Як оцінити якість укладання плитки

Для підлоги найчастіше вибирають керамограніт або кераміку за їхню міцність, великий вибір відтінків і фактур. При прийманні такої обробки дивляться на низку факторів:

 • Відсутність сколів та подряпин. На виробництвах вироби перевіряються і постачаються в хорошому вигляді, всі пошкодження – це недоліки транспортування або будівельників. У будь-якому разі, виконроб мав повідомити про проблему заздалегідь.
 • Наявність порожнеч. Визначається простукуванням. Дзвінкий звук – значить, за полотном немає клею і це явний дефект. У таких місцях швидко утворюються тріщини.
 • Затірка. Дивляться на її колір – збігається він із плиткою чи ні, і на шви. Вони мають бути рівними, без заглиблень і провалів, без дірок. Цемент також не може проглядати через таке оздоблення.
 • Перевірка на рівність. Як і в інших випадках, береться рівень та прикладається до кількох ділянок. Усі вони мають давати подібний результат, бажано, без ухилів.

Оцінка якості укладання дерев’яних підлог

Є три основні варіанти підлогових покриттів із дерева:

 • Ламінат.
 • Паркет.
 • Дошка.

Усі вони приймаються за приблизно подібним планом:

 • Спочатку візуально оглянути поверхню на наявність шлюбу, сколів, тріщин та інших вад. Сюди відносяться пошкодження, завдані під час монтажу та шлюб на виробництві. Зіпсовану деталь не мали встановлювати – її змінюють.
 • Пройтися по підлозі босими ногами. Так легше відчути виступи, западини та нерівні стики між дошками. Ходити треба скрізь, а не лише обраною ділянкою.
 • Послухати на скрип. Ні паркет, ні ламінат, ні інший варіант обробки з дерева не повинні видавати неприємних звуків. Усі умовляння про те, що це минеться – не приймаються.
 • Якість з’єднання. Уважно придивіться до стиків. Вони мають бути однаковими, не кривими і не косими.
 • Перевірка рівності. У різних частинах кімнати встановлюється рівень і виглядає, чи є ухил у будь-який бік. Якщо це не застережено заздалегідь, то виправляється.
 • Поєднання за кольором. В цьому випадку може бути брак магазину, але хороший підрядник під час монтажу повідомляє про таку накладку та відправляє деталь на заміну.
 • Якість покриття. Оцінюють і рівномірність фарбування чи покриття лаком дощок. Краплі, патьоки чи інші нерівності не допускаються.

Також варто враховувати, що якщо під ламінатом або паркетом проходять труби, плашки не повинні вигинатися під впливом температури.

Як оцінити якість наливної підлоги

Перевірити стан такого покриття не важко, досить уважніше придивитися до нього. Правильно залитий варіант буде без бульбашок, без розлучень, однорідного відтінку. Якщо основа під нього була рівною і не мала різких перепадів і виступів, то поверхня буде гладкою.

Нерідко його використовують разом із теплими підлогами – водяними та електричними. У цьому випадку не повинно бути видно труб або дротів. Якщо вони помітні – це шлюб, який підлягає обов’язковому усуненню.

Також на обробці не може бути сколів чи подряпин. Пошкодити її важко, але можна і помилку ремонтної бригади.

Як оцінити якість монтажу лінолеуму

На початку приймання по підлозі проходять босоніж і заміряють рівність поверхні. Після цього дивляться на саму укладання та розподіл малюнка. Жодних стиків не може бути по центрах кімнат та на помітних ділянках. Між просторами з’єднання ховаються тонкими порожками. За сучасними стандартами лінолеум сідає на клей, тому цвяхів не буде. Іноді допускається укладання без клею, але покриття з часом поїде і скупчиться. Візерунок також повинен йти в одному напрямку і створювати цілісну картину.

Разом із підлогою приймаються плінтуси. Вони повинні щільно прилягати до стіни, гармоніювати з іншим інтер’єром. Не допускаються відколи, відсутність сполучних накладок на кутах. Добре встановлений виріб не хитається та не тріскається при легкому натисканні.

Оцінка якості покриття для підлоги при ремонті квартири-студії , в новобудові або хрущовці проводиться з використанням ряду інструментів – рулетки, лінійки, рейки і рівня. Під час перевірки оцінюється рівність, правильність укладання, відсутність будь-яких пошкоджень та перекосів. Тільки після детального обстеження можна підписати акт приймання цього етапу ремонтних робіт.

Related Post

Перевірка якості демонтажу під час ремонтуПеревірка якості демонтажу під час ремонту

Демонтаж – це важлива частина ремонту, яка багатьма недооцінюється. Саме після нього можна точно визначити терміни, витрати будівельних матеріалів, а також виявити існуючі зміни та дефекти в конструкції будівлі. Так

Як перевірити якість ремонтних робіт у квартиріЯк перевірити якість ремонтних робіт у квартирі

Оцінка якості ремонту – це обов’язкова операція, яка виконується до підписання акта прийому виконаних робіт. Багато хто приділяє цьому мало уваги, обмежуючись лише візуальним оглядом після фінішної обробки. Але це

Оцінка якості обробки стін та стель під час ремонтуОцінка якості обробки стін та стель під час ремонту

Приймання стін і стель при ремонті в квартирі – це важливе і досить важке завдання, яке вимагає уважності та дотримання багатьох правил. Проводиться вона у два етапи – після чорнового