Ремонт з 0 Фасад Надійна кладка

Надійна кладка

Індустрія приватного житлового будівництва не стоїть на місці, час від часу пропонуючи нам нові будматеріали – все більш зручні та економічні. Але яких би успіхів ні досягаю інженерна думка у винаході новинок, почесне місце в ряду будівельних матеріалів завжди буде займати цегла.

Теплий і ще тепліше

Будинок з цегли має всі переваги, яких людина споконвіку очікував від свого житла. Він міцний і довговічний: буде стояти сто років і служити багатьом поколінням. Будинок з цегли служить довгий час, він добре переносить перепади температури і вологості, що важливо в нашому кліматі. Мають значення і теплоізоляційні якості будинку з цегли: він зберігає прохолоду влітку і тепло взимку. Завдяки своїй капілярної структурі цегла забезпечує природну вентиляцію будинку і здоровий мікроклімат всередині. Він негорючий, має хороші звукоізоляційні характеристики. Нарешті, цегла складається з натуральних компонентів.

Однак це зовсім не такий консервативний матеріал, як можна було б подумати. Застосовувані зараз технології виготовлення цегли зробили його більш легким і дешевим, а також поліпшили ізоляційні якості.

Сьогодні дуже популярний саман. Така цегла має кращі тепло- і звукоізоляційні властивості, ніж звичайний цегла. Частка «повітря» в обсязі саману становить 15-50%. Природно, чим більше в цеглі повітряних порожнин, тим він «тепліше» і тим тоншою можна зробити стіну, зберігши таку ж теплоізоляцію.

Пустотілості як перевага

У нашій країні саман випускається в різних розмірах: одинарний і кілька видів великоформатного. Одинарний цегла стандартного розміру 250x120x65 мм виглядає дорого і солідно, але не є найефективнішим. Забудовники часто вибирають полуторний (висотою 88 мм) або подвійний (138 мм) цегла, в приватних будинках зазвичай все таки полуторний. В цьому випадку і сам матеріал коштує менше при тому ж обсязі, і роботи з укладання проходять швидше і обертаються меншими витратами.У цегли існує кілька основних технічних параметрів, за якими, відповідно до проекту і кліматичними умовами, його вибирають. По-перше, це міцність. Вона позначається літерою М з числом в марці цегли. Цифри показують яке навантаження в кілограмах може витримати 1 см 2 цегли: так, марка М-100 позначає, що цегла повинен витримувати навантаження в 100 кг на 1 см 2 . Марки варіюються від М 75 до М 300. Для приватного будинку висотою не більше трьох поверхів з лишком достатньо цегли М-100, М-125. Варто зауважити, що трива облицювання стін потрібно використовувати цеглу тієї ж (або сусідній) марки міцності, що для рядового будівництва – великої різниці в міцності бути не повинно.

Другий ключовий показник – морозостійкість. Вона позначається буквою F з числом, яке показує, скільки повторів заморозки витримує цегла. Під час випробувань цеглу спочатку заморожують, а потім розморожують у воді, повторюючи це до появи дефектів, які не допускаються стандартом. Встановлено 4 маркування цегли по морозостійкості: F 15, F-25, F-35, F-50. Для середньої смуги допустимі марки F-35 і F-50, причому остання краща. При цьому цегла найвищої морозостійкості потрібно вибрати для облицювання.

Нарешті, теплопровідність – ще одна важлива якість цегли. У саману вона свідомо менше, ніж у повнотілої: 0,32-0,39 Вт / (м ° С) проти 0,5-0,6 Вт / (м ° С). На сьогоднішній день прийнятною теплопровідністю лицьового (зовнішнього, яку не покриває оздоблювальними матеріалу ми) цегли вважається 0,42 Вт / (м ° С), тобто саман сам по собі, без утеплювача, відповідає нормі. Саман дозволяє максимально прискорити будівництво. Блоки розміром 510x253x219 мм закладені в багатьох наших проектах в якості матеріалу для зовнішніх стін. Для внутрішніх стін використовується цегла меншого формату. Поризований камінь дозволяє знизити навантаження на фундамент, він має низьку щільність, низьку теплопровідність і дає зниження витрат на транспортування і, найголовніше, скорочення витрат часу на кладку в 2-2,5 рази.

Як замінити газобетон на цеглу?

Вибираючи в каталозі готовий проект котеджу, майбутній домовласник може зіткнутися з ситуацією, коли йому сподобався проект має на увазі, наприклад, будівництво з пористого бетону, а у нього є бажання і фінансова можливість будувати з цегли. Дійсно, архітектура, стильове рішення вдома не диктують обов’язкове використання того чи іншого матеріалу, і при виборі можна розглядати і «цегляний», і «ячеістобетонние» розділи каталогу проектів, маючи на увазі, що матеріал можна буде замінити на кращий. Однак доведеться перерахувати проект, так як товщина блоків і питома вага матеріалів не збігаються.

Related Post

Проекти будинків з колод: ближче до природиПроекти будинків з колод: ближче до природи

Попри всю різноманітність сучасних будівельних технологій, проекти будинків з колоди залишаються незмінно популярними. Ще б пак, адже дерево – найдавніший будівельний матеріал, що володіє унікальними властивостями. Напевно, немає сенсу зайвий

Котеджі з газобетону: будуємо якісноКотеджі з газобетону: будуємо якісно

Газобетон – матеріал, який має і прихильників, і противників. Але коли мова заходить про проектах котеджів , орієнтованих на постійне проживання, то, перебравши різні варіанти стінових матеріалів – від простих

Утеплювати будинок з дерева будемо? Чи ні?Утеплювати будинок з дерева будемо? Чи ні?

Діючі в даний час БНіП ускладнили життя будівельникам і власникам будинків, підвищивши з 2000 року вимоги до теплопровідності стін. Якщо їх виконувати, то товщина зовнішніх стін з оциліндрованих колод повинна