Ремонт з 0 Фасад Котеджі з газобетону: будуємо якісно

Котеджі з газобетону: будуємо якісно

Газобетон – матеріал, який має і прихильників, і противників. Але коли мова заходить про проектах котеджів , орієнтованих на постійне проживання, то, перебравши різні варіанти стінових матеріалів – від простих і доступних до інноваційних та екзотичних, – навіть скептики в кінцевому підсумку найчастіше зупиняють вибір саме на газобетонних блоках.

За та проти


Газобетон довговічний, добре зберігає тепло, має відмінні звукоізоляційні властивості, пожежобезпечний, не схильний до біопоразок і дозволяє вести будівництво в будь-якому кліматичному поясі – від тундри до пустелі. У котеджних селищах середньої смуги сьогодні це також один із стратегічних матеріалів, який вибирають для приватних будинків.

Газобетонні блоки легко обробляються, а їх використання не вимагає застосування важкої будівельної техніки. Вироби, які за формою нагадують великий цегла, дозволяють бригаді з кількох людей звести коробку будівлі на підготовленому підставі за місяць з невеликим.

У приватному житловому будівництві, противники газобетону називають в якості основних претензій до матеріалу недостатню конструктивну міцність і високу вологопоглинання. Реальна практика, втім, показує, що головні дефекти будинків з газобетонних блоків в більшості випадків обумовлені не стільки властивостями самого матеріалу, скільки людським фактором: помилками в проектуванні, халтурою і авралами на будмайданчику.

Газобетон це штучний камінь, що відноситься до групи легких пористих бетонів. На відміну від своїх менш поширених побратимів (арболита, пінобетони і т. П.), Що допускають виготовлення кустарним способом безпосередньо на будмайданчику, автоклавний газобетон виконується в умовах автоматизованого виробництва і тільки у вигляді готових блоків. Такий підхід дозволяє забезпечувати стабільну якість і витримувати геометричні розміри блоків з точністю до міліметра.

Що потрібно враховувати при проектуванні?

На сайтах деяких будівельних компаній є калькулятори, що дозволяють оцінити, скільки блоків (в штуках і піддонах) потрібно для тієї чи іншої споруди. Проте, знаючи стандартні розміри і властивості різних типів газобетонних блоків, проектувальник, а також сам майбутній домовласник, якщо він має намір самостійно управляти процесом, можуть оптимізувати розрахунки.

Так, вироби, пропоновані більшістю великих виробників, мають довжину 625 мм і висоту 250 мм. Ширина стандартного блоку варіюється від 80 до 400 мм. Область застосування блоків шириною до 150 мм в приватному житловому будівництві – переважно внутрішні перегородки.

Для одношарової кладки зовнішніх стін дачного будинку або житлового будинку, яке передбачається додатково утеплювати і облицьовувати, використовуються блоки товщиною 150-250 мм щільністю 300-400 кг / м 3 . Оптимальний варіант утеплення в даному випадку – паропроникні утеплювачі на основі базальтових ват.

Зовнішні стіни з блоків від 300 мм дозволяють вписатися в діючі норми теплового захисту (СНиП 23-02-2003). Виробники матеріалу стверджують, що в даному випадку додаткове утеплення не потрібно. Правда, слід мати на увазі, що тут немає єдиної думки. По-перше, багато що залежить від кліматичної специфіки регіону. По-друге, газобетон здатний повною мірою реалізувати свої чудові теплозахисні якості тільки в висушеному стані і лише в тому випадку, якщо при монтажі блоків використовувався не цементно-піщаний розчин, а рекомендовані виробниками клеї для бетонних блоків. І нарешті, джерела трансмісійних тепловтрат в будинку з газобетонних блоків – це не тільки стіни, але і містки холоду у вигляді конструкційних елементів (армопоясу з монолітного бетону, сталеві арматурні сітки, зони примикання перекриттів, цоколя,кроквяної системи і т. п.).

Не тільки стіни

Для перекриття дверних і віконних прорізів випускаються армовані блоки-перемички, а для відповідальних конструкцій, які потребують посилення, – u-образні блоки. Використання таких виробів збільшує рівень теплозахисту будівлі в порівнянні з перемичками і силовими конструктивними елементами з монолітного бетону, а також підвищує продуктивність праці на будмайданчику. Однак, за словами практиків, такі блоки вимагають акуратної транспортування – вони частіше, ніж стандартні вироби, приїжджають на будівництво битими.

Сама малобюджетна конструкція міжповерхового перекриття для котеджу з газобетонних блоків – на основі дерев’яних балок. Проте таке перекриття може вібрувати, прогинатися, воно має підвищену звукопроникністю і не дуже підходить для просторих приміщень, коли потрібно перекривати великі прольоти. У той же час застосування збірних або монолітних залізобетонних перекриттів різко збільшує не тільки звукоізоляцію, але і бюджет будівництва. Є альтернативний варіант, запропонований саме виробниками газобетону, – збірно-монолітні перекриття з газобетонних блоків.

Технологія виконання робіт в даному випадку зводиться до перекриття прольоту тимчасовими дощатими помостами на опорах. На дошки укладаються ряди з поперечно розташованих газобетонних блоків. Ряди між торцями блоків армуються і бетонуються – виходять міцні залізобетонні балки, між якими намертво затиснуті легкі газобетонні блоки. Однак пристрій збірно-монолітних конструкцій вимагає якісних опалубок і високої кваліфікації бетонників, тому в масовому приватному житловому будівництві даний метод використовується порівняно рідко.

Робота над помилками

Сучасна номенклатура виробів з газобетону – це свого роду конструктор, що дозволяє створювати будинки будь-яких об’ємно-планувальних рішень, що вимагають мінімальної зовнішньої і внутрішньої обробки. Далі, втім, з’являються нюанси, про які має сенс розповісти докладніше.


По-перше, незважаючи на те, що блоки легко піддаються механічній обробці, а добірні елементи можна формувати за допомогою звичайної ножівки, зловживати цією якістю газобетону не слід. Тому майбутньому домовласникові бажано вибирати готові проекти , заточені саме під цей матеріал. При індивідуальному проектуванні також має сенс прагнути до того, щоб максимально використовувати номенклатуру газобетонних блоків доступних типорозмірів, але при цьому мінімізувати необхідність різання.

Зокрема, при переробці під газобетон раціонального проекту, розрахованого на виконання в каркасному варіанті, слід враховувати, що при збільшенні товщини стін вивірені планувальні рішення можуть «поїхати». Визначаючись з висотою приміщень, також слід брати до уваги кратність будівельних розмірів. Скажімо, як бути, якщо проектом задана висота 2,4 м, а стандартна висота блоку – 25 см? Всі рішення, які вимагають пошуку блоків нестандартних розмірів або горизонтального розпилювання матеріалу, негативно позначаться на бюджеті, продуктивності праці і міцності конструкції.

Другий важливий момент. Про те, що будь-яке будівництво має починатися з геологічного обстеження і підготовки будівельного підстави, сьогодні знають майже всі. Але чомусь багато приватних забудовників впевнені, що відноситься це тільки до багатоповерхових будівель. Наприклад, якщо після морозної зими фундамент під дерев’яним або каркасних будинком злегка змістився, ви цього, швидше за все, не помітите. Але котедж із цегли або пористих бетонів може навіть на міліметрові зрушення відреагувати тріщинами в кутках або, що більш тривожно, на фасадах. Причому причини зрушень найрізноманітніші – від невірного розрахунку несучої здатності грунтів до неякісних дренажних робіт.

Третій момент. Швидкість і якість майже будь-якого будівництва в наших краях крім обраних технологій, залежить від темпів. І якщо бригада будівельників береться звести коробку будинку 100-150 м² менше ніж за місяць – потрібен додатковий контроль. І ось з цього: кладка бетонних блоків на будівельний клей – справа, безперечно, швидке, але педантичне виконання всіх супутніх заходів, пов’язаних з армуванням, може збільшити терміни робіт майже в два рази.

У загальному випадку армування вимагають кожен четвертий ряд стіни протяжністю понад 6 м, перший ряд кладки на фундаменті, зони спирання перемичок, кладка під віконними прорізами. В обов’язковому порядку необхідно створення обвязного армованого поясу в зонах перекриттів і примикання кроквяної системи.

І останнє. Всупереч розхожій міфу про гидрофобности газобетону, дощі будівництві не страшні, проте оптимальний час для будівельних робіт, звичайно ж, літо. В цьому випадку до осені, після закриття зовнішнього контуру, можна приступати до монтажу та наладки опалювальної системи, акуратною протопки і внутрішній обробці. Будь-які спеціальні заходи для просушування і виходу об’єкта в оптимальний для експлуатації температурно-вологісний режим в даному випадку не будуть потрібні.

Земляні роботи можна вести і в холодну пору року (якщо не встигли влітку), але тільки при невеликих негативних температурах і з використанням «зимових» клейових розчинів (в сильні морози знижується і продуктивність праці, і якість робіт). Проте одне з найнеприємніших в приватному заміському будівництві явищ – кам’яний довгобуд під відкритим небом: замерзающая і відтає волога, проникаючи в незахищені порожнини, пори і мікротріщини, негативно позначається на міцності виробів з цегли і бетону. Тому, якщо будівництво вирішено відкласти більше ніж на сезон, бажано подбати про консервацію і захист будівельних конструкцій від вологи.

Related Post

Утеплювати будинок з дерева будемо? Чи ні?Утеплювати будинок з дерева будемо? Чи ні?

Діючі в даний час БНіП ускладнили життя будівельникам і власникам будинків, підвищивши з 2000 року вимоги до теплопровідності стін. Якщо їх виконувати, то товщина зовнішніх стін з оциліндрованих колод повинна

Проекти будинків з колод: ближче до природиПроекти будинків з колод: ближче до природи

Попри всю різноманітність сучасних будівельних технологій, проекти будинків з колоди залишаються незмінно популярними. Ще б пак, адже дерево – найдавніший будівельний матеріал, що володіє унікальними властивостями. Напевно, немає сенсу зайвий

Одягаємо кам’яний будинокОдягаємо кам’яний будинок

Найважливіший етап будівництва будь-якої будівлі – обробка. Для кожного типу будинку вона своя. І все ж є основні правила. Сьогодні ми поговоримо про те, у що одягають кам’яні будинки зовні.