Ремонт з 0 Ремонт квартир Котеджі. Монтаж садових доріжок

Котеджі. Монтаж садових доріжок

Різноманіття матеріалів для мощення садових доріжок часом робить вибір неймовірно важким. Але справжні знавці садово-паркової культури не замислюються ні на хвилину: краще – це бруківці клінкер.


Що являє собою бруківці клінкер? Він являє собою матеріал, до складу якого входять високопластична глини добірної якості, без хімічних добавок і барвників. Обпалений при високій температурі, клінкер стає надміцним і не поглинає вологу. Для суворого українського клімату чудові властивості клінкеру порятунок від потрісканих в першу ж зиму доріжок.

Технологія виробництва цегли з обпаленої глини відома вже не одне тисячоліття. Але ідеальне співвідношення компонентів було виявлено лише на початку XIX ст. в Голандії. Сьогодні лідери у виробництві високоміцного покриття для доріжок – німці. Понад 150 років завод HAGEMEISTER в Німеччині виробляє бруківці і фасадний матеріал найвищої якості і дивовижної краси. Можна вибрати не тільки колір, але і форму, і навіть фактуру на будь-який смак.

Але привабливий зовнішній вигляд далеко не єдина перевага матеріалу. Найважливіше його властивість – міцність. Причому для досягнення оптимального результату педантичні німці рекомендують звернути увагу на укладку цегли. Технічно грамотне виконання робіт дозволяє виявити матеріалу всі закладені в ньому якості.

Особливу увагу слід приділити виконанню кромок мощених поверхонь. Малюнок, створений з бруківки, викладають на особливій піщаній подушці, і він ні в якому разі не повинен зрушуватися в бік або ж розповзатися під навантаженням.

Коли кромочні цеглу укладають в бетон, необхідно стежити, щоб по краях доріжки не накопичувалася вода. Якщо ландшафт ділянки унеможливлює мощення тільки «сухих» зон, то слід передбачити спеціальні водовідведення. До речі, особливий фірмовий клінкер дозволяє викладати жолоби, як, втім, і кромки тротуару з того ж матеріалу, що і основна поверхню доріжки.

Вигідно виглядають комбінації клінкеру з природним каменем або гранітом. Такі рішення цілком припустимі з технічної точки зору, а контрастні поверхні створюють додаткові можливості для дизайнера. Оригінальне оформлення доріжок не тільки буде радувати око, але і не завдасть жодного клопоту, пов’язаних з ремонтом.

Навіть при організації водовідводів необхідно укладати клінкер з незначним ухилом в бік кромки. Це забезпечить ефективне видалення надлишків води. Турбуватися про виникнення калюж на садових доріжках не варто: клінкерна мощення, укладене на піщану подушку, легко пропускає воду. Потрапивши на його поверхню, вона досить швидко вбереться і піде в грунт. Саме тому доріжки і тераси після дощів швидко висихають. До речі, з екологічної точки зору добре, що дощова вода проникає в землю, – це сприятливо позначається на загальному водному балансі ділянки.

Клінкер можна використовувати і при мощенні поверхонь, розрахованих на велике навантаження. Тільки в цьому випадку цегла необхідно укладати на розчин. Також слід передбачити водозбірники і системи дренажу.

Якщо до в’їзду на ділянку і паркувальних майданчиків – зонам з великим навантаженням – пред’являються високі вимоги, то пішохідні стежки дозволяють реалізувати найсміливіші дизайнерські ідеї.

Ялинкою або стрічкою?

Схеми і прийоми мощення вражають різноманітністю. Причому від візерунка залежить не тільки зовнішній вигляд доріжки, але і її специфічні властивості. Так, наприклад, використовуючи технологію «ялинка», можна домогтися особливої міцності на підйомах. Зсув цегли відносно один одного на 45 ° надає поверхні додаткову стійкість до навантажень.

І все ж найчастіше використовують стрічкову або рядну укладання клінкеру – цей спосіб по праву вважають класичним. Форма проста у виконанні і не вимагає підгонки цегли за розміром. І навіть при укладанні дугами виникають лише невеликі додаткові труднощі. Зате результат перевершить всі очікування. Так модні сьогодні звивисті – наче природні – садові доріжки з допомогою мостового клінкеру створити простіше простого. Властиві матеріалу природні відтінки і фактури доповнять ефект натуральності такої доріжки.

Нерідко зустрічається і паркетний спосіб, особливо він хороший для мощення майданчиків і терас. Спочатку цеглу збирають в невеликі блоки, а потім укладають навколо серединного цегли. Візерункові плетіння з використанням клінкеру різного розміру і кольору можуть стати центральною прикрасою терас і перетину доріжок.

Застосування квадратного клінкеру і мозаїчної клінкерної бруківки робить творчі можливості проектувальників безмежними. Спеціальний клиноподібний клінкер дозволяє викладати геометрично правильні кола при рівній ширині швів по всьому периметру візерунка. Орнамент виглядає не тільки привабливо, але і гармонійно. Варто також згадати про газонному клінкері. Він являє собою грати, крізь яку після укладання проростає трава. Таке покриття можна стригти, поливати, воно створює враження зеленого лужка, але при цьому дозволяє без проблем прогулюватися по ньому в міській взуття або паркувати автомобіль.

Клінкер ідеальний для всіх видів ландшафтних робіт – мощення доріжок, автомобільних під’їздів до гаражів, організації парковок, терас, сходових каскадів, водостоків, внутрішніх двориків. У свою чергу фасадний клінкер використовується для облицювання цоколів і фасадів будівель. Він має щілинну структуру, меншу щільність і велику пористість в порівнянні з мостовим. Цим досягається меншу вагу і теплопровідність цегли. Фасадний клінкер перед укладанням слід змочувати, особливо в суху погоду. А багатством і різноманітністю кольору, фактур і розміру він не поступається мостовому. Облицювання клінкером будинку виглядають по-європейськи солідно.

В Європі клінкер широко затребуваний будівельний матеріал. Сьогодні, коли зростання елітного котеджного будівництва в Україні високий як ніколи, матеріал стає популярним і у нас.

Related Post

Оцінка якості ремонту та встановлення підлогових покриттівОцінка якості ремонту та встановлення підлогових покриттів

Підлогові покриття відносяться до фінішного оздоблення, але багато їх характеристик закладаються в ході чорнового оформлення приміщення. При прийманні дивляться на рівність, відсутність сколів і подряпин, інших ушкоджень, правильність стиків і

Відмінні риси інтер’єру в стилі кітчВідмінні риси інтер’єру в стилі кітч

Стиль є сучасним екстравагантним «ретро». Велика кількість яскравих кольорів, серед яких лідирують червоний і золотий. Однак у кітчі немає догм: у ньому поєднується не поєднане. Свого роду це глузування з

Ремонт квартири під ключ ТернопільРемонт квартири під ключ Тернопіль

Ремонт квартири – це складний захід, що вимагає дотримання безлічі факторів, вміння правильно підібрати необхідні витратні матеріали для його реалізації. Найголовнішим і важливим моментом можна відзначити складання плану ремонту, в