Ремонт з 0 Електрик Енергозбереження або продуктивність?

Енергозбереження або продуктивність?

Купуючи інженерне обладнання, дбайливий господар думає перш за все про те, чи відповідає воно концепції домашнього енергозбереження.

Звичайно, про енергозбереження потрібно подбати задовго до покупки устаткування. Котедж площею 230-250 м 2 має близько 600 м 2 огороджувальних конструкцій, які відповідальні за те, скільки тепла буде викидатися на вітер. Тому в будинках з низьким енергоспоживанням утеплення стін, покрівлі та фундаменту виконано з хорошим запасом. Котеджі з низьким енергоспоживанням давно перейшли б з розряду експериментальних будинків в повсякденність, якби не потребували поки ще дорогих, а також потребують точних розрахунків і настройки системах вентиляції, клімат-контролю і опалення. Але результат того вартий, особливо з урахуванням постійно зростаючих цін на енергоносії.

Змусити будинок дихати

Чому в одному будинку ми відчуваємо себе відмінно, а в іншому – завжди болить голова? Часто причиною є вентиляція. Але до недавнього часу, поки жителі не стали страждати від поганого несвіжого повітря, її проектуванням майже не займалися. Щоб в цьому переконатися, нам достатньо подивитися на дахи багатьох котеджів, де немає ні дефлекторів, ні хоча б ледь помітних вентиляційних решіток. Але якщо для просторих резиденцій проблема не настільки гостра, в першу чергу, через камінних димоходів і великої кубатури приміщень, то мешканцям компактних будинків з крихітними спальнями забезпечені важка голова і простудні захворювання через постійне відкривання вікон і протягів.

Забезпечити в будинку нормальну циркуляцію повітря можна і без використання спеціального обладнання. Так, наприклад, потужний камін із закритою топкою і системою повітряних каналів доставить тепле сухе повітря в усі приміщення котеджу. Але в будь-якому випадку продумати, як і чим буде дихати будинок, потрібно на стадії проектування.

Не можна забувати і про найпростіші способи захисту будинку від перегріву. Щоб в сонячний літній день приміщення не перетворювалося в парник, існують прості, але ефективні засоби захисту від прямих променів: жалюзі, маркізет, козирки або звичайні щільні штори. А автоматично відкрите мансардне вікно, над сходовим майданчиком, швидко допоможе позбутися від натопленого конденсату.

Що насправді дозволяє будинку використовувати рівно стільки тепла, скільки необхідно, і не втрачати його даремно – це наявність автоматики, що керує всіма системами, що відповідають за комфорт в сучасному будинку. Вентиляція і кондиціонування, датчики температури, механізми, що приводять в дію сонцезахисні жалюзі, – все це необхідно проектувати як єдину систему, набуваючи і встановлюючи обладнання до внутрішньої обробки.

А набагато краще, коли всього цього допомагають сонячне світло, природний рух повітря і тепло землі. Це означає правильну орієнтацію будинку по сторонах світу, розташування його на рельєфі, облік переважаючих напрямків вітрів. І тут немає дрібниць. В цілому, розробникам систем домашнього комфорту важливо працювати над проектуванням разом з дизайнерами, що створюють ваші інтер’єри.

Хранителі тепла

Системам опалення сьогодні відводиться зовсім інша роль, ніж раніше. У порівнянні з продуктивністю котла, його економічності відводиться набагато більше уваги. А вона залежить, в першу чергу від можливості повністю автоматизована процес розподілу тепла. Ця автоматика знижує витрати, дозволяючи, наприклад, не опалювати деякі приміщення, коли всі поїхали з дому.

Але в тому, що стосується енергоефективного житлового будівництва, є ще один нюанс. У сучасних будинків з багатошаровими конструкціями стіни легкі, тому і дерев’яний котедж , і утеплений будинок з газобетонних блоків, і якісний «каркасніков» прогріваються швидко, але так само швидко остигають. Таким будинкам потрібен хороший теплоаккумулятор. У традиційних сільських будинках в цій іпостасі виступала цегляна піч. І сьогодні не варто відмовлятися від масивного каміна, який буде не тільки давати тепло, але і зберігати його.

Підігрів замість опалення

Слід зазначити, що в наш час перестає бути вірним переконання, що енергоносії можуть бути дешевими і дорогими. Світові тенденції показують, що ринкові ціни на гігакалорію тепла, яку можна отримати від різних енергоносіїв, зрівнюються. Звичайно ж, найдоступнішим видом палива залишається природний газ. Але вартість підключення до мереж і ціни на газ ростуть. І хто б міг подумати, що солярка, яка 10 років тому вважалася викидними паливом, сьогодні зрівняється з ціною на бензин. Можна не бути експертом, щоб зрозуміти, що подібна доля в умовах паливного монополізму уготована і природному газу.

Розробники сучасного опалювального обладнання пропонують не тримати яйця в одному кошику. Котел є «серцем» системи опалення традиційного будинку, але в сучасному світі його роль помітно простіше: чи не протоплювати приміщення, а підігрівати їх, компенсуючи неминучі для будь-якого, навіть енергозберігаючого будинку тепловтрати. І тому не важливо, який енергоносій віддати перевагу.

Головна вимога до енергоефективних опалювальних котлів є те, що вони не повинні викидати тепло через димову трубу. Більше інших йому відповідають конденсаційні котли. Вони працюють на різних видах палива, а за принципом роботи пристрою нагадують сучасні автомобільні двигуни з турбіною: тобто повертають в систему частина того тепла, яке раніше, разом з продуктами згорання йшли в атмосферу. До речі, система теплої підлоги, завдяки тому, що дозволяє рівномірно розподіляти тепло і регулювати температуру, є найекономічнішим на сьогоднішній день способом обігріву приміщень.

У Північній Європі стрімко зростає популярність геотермального опалення, яке також ефективно працює саме з теплими підлогами: в нових масивах тепловий насос – майже таке ж звичне явище, як холодильник на кухні. У розвиток альтернативної енергетики до недавнього часу гальмувала ілюзорна доступність «газової труби».

Гібридне опалення: «теплі підлоги» плюс хороший дров’яної камін з системою повітропроводів, що доставляють тепле повітря в житлові приміщення – це одне кращих з бюджетних рішень для опалення приватного котеджу або дачі. При цьому тепла підлога може бути як з використанням води, так і з використанням прямого електропідігріву. При водяному підігріві домовласник отримає можливість вибору, заміни або резервування опалювальних приладів – від електричного котла до теплового насоса, а при електропідігріву – легкість монтажу і обслуговування. У зимовий час, якщо будинок залишають на тривалий час, тепла підлога підтримує в приміщеннях плюсову температуру, щоб вода в трубах і санвузлах не замерзла. Зате, приїхавши на дачу в уїк-енд і затопивши камін, завжди можна швидко довести температуру до комфортної.

Related Post

Економічне опалення без проблем і перебоївЕкономічне опалення без проблем і перебоїв

Один із самих економічних способів автономного опалення для приватного котеджу в – за допомогою магістрального газу і газових котлів. Сучасне опалювальне обладнання, яке працює на цьому виді палива, надійно, компактно,

Від чого ламаються автоматичні вимикачіВід чого ламаються автоматичні вимикачі

В квартирі моментально, без явних на те причин згасло світло і перестала працювати вся техніка, зникла напруга? Це спрацював автоматичний вимикач, простими словами — вибило пробки. Спрацював автомат при великому навантаженні

Оцінка якості ремонту та встановлення інженерних комунікаційОцінка якості ремонту та встановлення інженерних комунікацій

Під комунікаціями розуміють електропроводку, каналізацію та водопровід, вентиляцію та опалення. Монтуються інженерні системи до чорнового оздоблення, тоді потрібно оцінювати якість їх монтажу і знаходити можливі дефекти. У кожному з випадків