Ремонт з 0 Електрик Економічне опалення без проблем і перебоїв

Економічне опалення без проблем і перебоїв

Один із самих економічних способів автономного опалення для приватного котеджу в – за допомогою магістрального газу і газових котлів. Сучасне опалювальне обладнання, яке працює на цьому виді палива, надійно, компактно, а також здатне працювати під контролем систем домашньої автоматики, що відповідає за комфорт в будинку.

Що потрібно врахувати при проектуванні?

Зрозуміло, визначитися з вибором опалювального обладнання бажано ще на стадії архітектурного проектування котеджу . У відповідних розділах робочого проекту повинні бути позначені місце розміщення котла (котельні), траси прокладки трубопроводів, розташування опалювальних приладів в кімнатах.

В якості останніх найчастіше використовують традиційні радіатори, розташовуючи їх під вікнами. Система розводки труб, по яких циркулює теплоносій, може бути однотрубної або двотрубної. Однотрубна менш матеріаломістка і певною мірою незалежна – може працювати без додаткового циркуляційного насоса. Її особливість в тому, що теплоносій проходить через все радіатори послідовно, і в просторому будинку, де багато радіаторів, може виявитися, що в приміщеннях, розташованих безпосередньо на виході з котельні, вони гарячі, а в далеких кімнатах – ледве теплі. Двотрубна розводка дозволяє домогтися більш рівномірного розподілу тепла , але для компактного будинку може виявитися невиправдано витратним рішенням.

Вибравши ж систему «тепла підлога», важливо мати на увазі, що з цим видом обігріву коректно працюють не всі котли. Останнім часом набирають популярність і так звані плінтусні системи, коли ті ж компактні радіатори розташовуються в масивних плінтусах по периметру приміщень.

Який котел потрібен?

Загальне правило, що визначає вибір котла для регіонів середньої смуги , – 1-1,2 кВт потужності (позначається як номінальна теплова потужність) на 10 м² опалювальної площі. У північних районах – 1,5-2 кВт. Але це тільки орієнтовні співвідношення, далі починаються нюанси. Професіоналам, які виконують теплотехнічні розрахунки, доведеться врахувати безліч чинників: висоту приміщення, матеріали огороджувальних конструкцій, розміри вікон, орієнтацію будівлі по сторонах світу, реальну продуктивність обладнання, режим експлуатації і т. П.

Таким чином, для підтримки комфортної температури в будинку до 120 м² в будь-якому випадку буде потрібно настінний котел номінальною потужністю не менше 12 кВт, а відповідно для котеджу площею 250 м² – 25 кВт.

Каскадне підключення котлів

У деяких випадках, коли передбачається опалювати великі обсяги або, наприклад, підтримувати плюсову температуру в нежитлових приміщеннях (зимові сади, теплиці, гаражі), альтернативою потужному котла може стати так зване каскадне паралельне підключення (подібно елементам в акумуляторної батареї) двох або більше котлів меншої потужності. При такому варіанті два компактних конденсаційних котла в приватному будинку можуть стати альтернативою громіздкою котельні з підлоговим котлом. Плюси такої системи – більш широкі можливості управління домашнім кліматом, економічність і підвищена надійність: котли можуть працювати разом і по черзі, даючи один одному можливість для профілактичного обслуговування і відпочинку.

Але щоб каскадна система повною мірою реалізувала свою ефективність, її повинні проектувати, монтувати і налаштовувати професіонали.

Не тільки опалення, але і гаряча вода

Якщо передбачається, що котел буде не тільки забезпечувати опалення, але і підігрівати воду для побутових потреб, він повинен бути двоконтурним. Вибір конструктивного рішення залежить від передбачуваної продуктивності опалювальної системи і обсягів водоспоживання.

Компактний настінний двоконтурний котел – це виріб «два в одному», яке виконує обидва завдання для невеликого приватного будинку, секції таунхауса або квартири. У більш продуктивних системах використовуються вбудовані бойлери або додаткове обладнання для непрямого нагріву у вигляді виносного бойлера-накопичувача.

Що таке конденсаційний котел?

Найсучасніший і економічний тип газового опалювального обладнання – конденсаційні котли. Їх принципова конструктивна відмінність тому, що вони використовують для додаткового нагріву теплоносія ту енергію, яка в звичайному казані в прямому і переносному сенсі вилітає в димову трубу.

Експлуатація конденсаційного котла в опалювальний сезон дозволяє економити до 40% енергоносія (газу). А це важливо, коли домовласник, в очікуванні, поки до його дому підведуть газову магістраль, опалює свої володіння газом в балонах. До того ж відносно невисока в порівнянні зі звичайними котлами температура продуктів згоряння дозволяє заощадити і при монтажі: замість громіздкого димоходу тут може використовуватися кислотостійка похідна труба з нержавіючої сталі або пластику.

Де розмістити котел?

Вимоги до розміщення газових котлів регламентуються відповідними СНіПами. У загальному випадку приміщення, в якому розміщується котел номінальною потужністю менше 30 кВт, має бути не менше 7,5 м, висотою – не менше 2,2 м і відділятися від сусідніх кімнат капітальними стінами. Причому в дерев’яному будинку стіна, на якій встановлюється котел, повинна бути оштукатурена і закрита теплоотражающим екраном з негорючого матеріалу. Крім того, в такому приміщенні повинні бути припливна і витяжна вентиляція, а також природне освітлення з розрахунку не менше 0,03 м² скління на 1 м³ об’єму.

Чи можна розташувати опалювальний котел в кухні або просторому санвузлі? Зрозуміло, але тільки в тому випадку, коли дане приміщення відповідає всім перерахованим вище вимогам, включаючи наявність вікна.

Крім того, проектувальникам доведеться подбати про безперебійне електропостачання котельні, а також про те, щоб представники сервісної служби мали оперативний доступ до обладнання. Таким чином, якщо мова йде про котеджному селищі, де власники будинків взимку залишають їх в автономному плаванні під опікою представників керуючої компанії, варіант розташування котла на кухні – не найкраще рішення.

Як економити газ?

По-перше, як уже сказано, використання конденсаційних котлів мінімізує витік тепла в димову трубу. По-друге, опалювати атмосферу через системи вентиляції та огороджувальні конструкції також нерозумно. Останні повинні бути утеплені відповідно до діючих норм теплового захисту будівель (СНиП 23-02-2003).

Третій резерв економії – підтримувати комфортний режим опалення лише в тих приміщеннях, які в даний момент експлуатуються. У всіх інших слід встановити черговий режим, його ж треба поширити на весь будинок, коли в ньому нікого немає. Для цих цілей повинна бути передбачена можливість роздільного регулювання подачі тепла в приміщення.

Сучасні модулі керуючої автоматики для опалювального обладнання дозволяють задавати режими по таймеру або в віддаленому варіанті – по інтернет-каналах. Однак інсталяція таких систем і настройка їх коректної взаємодії з системами «розумний будинок» – тема для окремої розмови.

Related Post

Як перевірити якість ремонтних робіт у квартиріЯк перевірити якість ремонтних робіт у квартирі

Оцінка якості ремонту – це обов’язкова операція, яка виконується до підписання акта прийому виконаних робіт. Багато хто приділяє цьому мало уваги, обмежуючись лише візуальним оглядом після фінішної обробки. Але це

Особливості прокладання кабельних систем: ключ до успішного підключенняОсобливості прокладання кабельних систем: ключ до успішного підключення

Вступ: У світі, де технології розвиваються зі швидкістю світла, кабельні системи залишаються незамінною складовою сучасної інфраструктури. Як сказав Александр Грейем Белл: “Передача інформації може змінити світ”. Саме тому правильна установка

Оцінка якості ремонту та встановлення інженерних комунікаційОцінка якості ремонту та встановлення інженерних комунікацій

Під комунікаціями розуміють електропроводку, каналізацію та водопровід, вентиляцію та опалення. Монтуються інженерні системи до чорнового оздоблення, тоді потрібно оцінювати якість їх монтажу і знаходити можливі дефекти. У кожному з випадків